Hackřík Junior

Zajímají tě počítače, ale zatím si s nimi pouze hraješ? Chceš vědět víc? Nebo na své první setkání s „velkým“ počítačem stále ještě čekáš? Chceš zkusit Hackřík, ale ještě ti nějaký rok školy chybí?

Začátky jsou těžké. A proto ti s nimi pomůžeme. Hackřík Junior, to jsou tvoje první kroky ve světě počítačů. Pokud ti to půjde a svět počítačů se ti zalíbí, můžeš pokračovat dále v kroužku Hackřík.

Kroužek je určen pro děti od 3. do cca 5.třídy základní školy (horní věkový limit není stanoven) a je navržen jako „přípravka“ pro kroužek Hackřík, který je určený pro starší děti. Pro účast nejsou nutné žádné předchozí počítačové dovednosti a znalosti, je ale nutná základní „školní“ připravenost (psaní, čtení a trochu toho počítání). Proto je kroužek vhodný až od 3. třídy.

Co děláme v tomto oddíle

Zaměříme se na dovednosti a znalosti, které budeme potřebovat dále. Velmi důvěrně se seznámíme s klávesnicí, naučíme se spouštět programy a virtuální počítače, zjistíme, z čeho se počítače skládají a jak počítají. Budeme pracovat se soubory, poznáme užitečné aplikace, podíváme se na internet a vyzkoušíme si i programování. A také si ukážeme, jak si dělat poznámky a pracovat s výukovými materiály tak, abychom z nich dostali co nejvíc.

Praktické informace

Určeno pro děti od 3. do 5. třídy ZŠ
Cena (členský příspěvek): 2000,- Kč za pololetí
Termín od 20.9.2023 do 12.6.2024
Pravidelné schůzky Středa 15:30
min. 15 schůzek za pololetí
Délka schůzky 60 minut
Místo Praha 10, Záběhlice (klubovna)

An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. Reload 🗙