Minecraft

Kdo by neznal jeden z fenoménů dnešní doby - Minecraft.

Pro ty, kteří jej neznají, tak Minecraft je kreativní počítačová hra, kterou dnes hrají jak dospělí, tak děti. Zejména pro děti nabízí kromě herního zážitku i možnosti jejich kreativního rozvoje. Ve hře je možné budovat svůj svět, vyrábět řadu rozličných předmětů nebo dokonce pochopit fungování dnešního složitého světa.

A pro dětské hráče Minecraftu je určen i náš oddíl (přesněji řečeno pro děti od druhé do deváté třídy - pro prvňáky bude program pravděpodobně příliš náročný, vzhledem k tomu, že ještě bojují se čtením a psaním). Oddíl sdružuje nadšené hráče, kteří si chtějí zahrát v kolektivu a spolupracovat při objevování báječného světa Minecraftu.

Hra je řízená, nemůže si tedy každý dělat co se mu zalíbí. Všichni jsou omezeni pravidly a úkoly, které plní.

POZOR! Každý člen tohoto zájmového oddílu potřebuje svoji legální kopii hry.

Je možné si přinést i vlastní notebook. Je nám jasné, že ne všechny děti zvládnou nosit vlastní počítač, proto je pro ně připraven jejich vlastní stroj u nás (i tak musí mít Minecraft svůj).

V roce 2018/19 budeme mít jednu Minecraftovou schůzku, a to v úterý od 15:30 v Jesenici u Prahy.

Účastnit se mohou začátečníci i pokročilí.

Co budeme dělat?

V režimu více hráčů (multiplayer) se pustíme do hry o přežití buď v modifikovaném světě Minecraftu (pro zasvěcené - používáme několik zajímavých modů).

Budeme hrát na našem vlastním internetovém serveru, na který budou mít přístup pouze členové oddílu. Server bude k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Na schůzkách si ukážeme jak věci fungují, případně si rozdáme úkoly, samozřejmě domácí. Můžete se spolehnout na to, že tyhle domácí úkoly budete dělat rádi a s nadšením.

Úpravy programu

Program v žádném případě není pevný - budeme jej operativně upravovat tak, abychom se mohli především bavit.