logo_tabor_2014_210

Co na táboře děláme?

Na táboře se především dobře bavíme! Během dvou týdnů, které si tu společně užíváme bez televize, internetu a rádia, zažijeme spoustu legrace, poznáme nové kamarády, naučíme se něco nového a dáme si pořádně do těla! Ráno se totiž protáhneme při rozcvičce a ta je nutná!

Po rozcvičce a snídani následuje dopolední program, který se obvykle skládá ze zábavných i poučných her a činností – kroužky zdravovědy, orientace v přírodě, uzlování, … nebo se věnujeme sportovním (či jiným) turnajům a jiným legráckám.

Po vynikajícím a výživném obědě z Babiččiny a Bimbovy dílny si vždy hodinku a půl dáchneme – nejlépe na nějakém stinném místě venku  a připravujeme se na odpolední program.

Odpoledne nás totiž čekají všelijaké bojovky - více se naběháme a často si i musíme lámat hlavy, při překonávání nejrůznějších překážek, abychom postoupili dále v celotáborové hře. Pokud je opravdu hezky, chodíme se zchladit do vody.

Večerní program bývá volnější: máme „oddílová volna“. Po oddílovém volnu obvykle následuje volno osobní, ve kterém si každý táborník naloží s časem dle svých představ – může psát dopisy, půjčit si stolní hru, které se pak s kamarády věnuje, čte si, jen tak „drbe“, nebo zkrátka odpočívá. Několikrát během tábora se všichni sejdeme u ohně, kde hrajeme drobné hry a hlavně zpíváme za doprovodu kytáry. Během tábora absolvujeme také několik „nočních her“, při kterých si prověříme svoji odvahu a okusíme kouzlo nočního lesa. Do spacáku se pak těšíme ještě více, než obvykle.

V polovině tábora, za příznivého počasí, podnikáme dobrodružný dvoudenní výlet s přespáním mimo tábor.

A jak vypadá naše tábořiště? Vévodí mu veliká zděná budova, která slouží jako základna – pro přípravu programu, sušíme se tu při delší nepřízni počasí a v suterénu jsou umístěny toalety i sprchy. Spíme po dvojicích ve stanech s podsadou. A nebojíme se vlka nic, protože ve stanech kolem nás spí vedoucí, kteří jsou vždy po ruce, když se něco semele (např. máme ve stanu komára nebo nám stan nejde zapnout :-).

V okolí tábora je spousta lesů, které nám báječně poslouží při hrách a při sběru dříví na přípravu ohňů. Vesnice je vzdálená asi jeden kilometr, takže nás nikdo neruší. Koupaliště je čisté, většinou prázdné a pouze 6 minut pomalou chůzí od tábora.

No nezní to skvěle?? Já myslím, že ano! Proto se už teď všichni na tábor moc těšíme!

Tak AHOJ v Heralticích.